Tisztelt Szülők, Kedves Diákok!

A digitális oktatási munkarend alatt a tanítási órák a Microsoft Teams alkalmazásban kerülnek megtartásra. Az alábbiakban rövid segítséget nyújtunk a belépéshez és a legfontosabb funkciók eléréséhez.

Az alkalmazás három módon érhető el:

• Böngészőben futó webes felületet.
    Ehhez a Google Chrome vagy Microsoft Edge böngésző használata szükséges (Internet Explorerben és Firefoxban nem működik a videokonferencia!).
    Ezt a felületet az alábbi linken keresztül lehet elérni: https://teams.microsoft.com
  • Néhány funkció csak a feltelepített Microsoft Teams alkalmazás alatt érhető el.
    Letöltéshez kattintson ide.

A letöltött fájl indítása után a szoftver automatikusan települ. Rendszergazdai jog nem szükséges a számítógépen.
  • Android vagy iOS rendszerű telefonon vagy tableten a Microsoft Teams mobilalkalmazás használata javasolt.

A rendszerbe az osztályfőnökök által kiküldött email címmel (Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.) és jelszóval lehet belépni.

Belépés után

Az első belépés után egy angol nyelvű súgó, kezelési útmutató jelenik meg. A bal oldali menüben a Csoportok gombra kattintva, megtekinthető, hogy mely csoportokban van benne az adott tanuló.

Ha valamelyik csoportba új bejegyzés érkezik, akkor a csoport neve vastagabb betűvel jelenik meg. Ha egy beküldött bejegyzésre válasz érkezik, akkor értesítést küld a rendszer.

Feladatok

1. Kiosztott feladatnál a rendszer értesítést küld, és a csoportban is megjelenik ez az üzenet:

2. A bekarikázott View assignment gombra kattintva lehet a feladatot megnyitni. Ekkor ez a lap jelenik meg:

A) A feladat leírása
B) A megoldáshoz szükséges forrásanyagokat
C) A saját elkészített munkánk, amit visszaküldünk a tanárnak.

3. Ha a tanár Word fájlt töltött fel, akkor annak egy másolata rögtön a saját munkák közé kerül, és ezt a Word fájlt kell szerkeszteni. A szerkesztéshez a fájlra kell kattintani és megnyílik a szerkesztő. Ha végeztünk a feladattal a Close gombbal tudjuk bezárni.

Ha nem Word fájlban van a feladat vagy például egy fényképet kell visszaküldeni, akkor a fenti képen is látható Add work linkre kattintva tölthető fel a kép.

A feladat adatlapján a lila Turn in gombra kell kattintani a feladat beadásához!

Videokonferencia

Az alkalmazásban lehetőség van videochatelni. A videohívásokhoz bármelyik Teams-képes eszközről lehet csatlakozni, de a telepített alkalmazások használata ajánlott. Kérjük, hogy a videohívás alatt igyekezz csendes helyen tartózkodni és a mikrofonodat csak akkor kapcsold be, amikor hozzá szeretnél szólni az órához. A hívás alatt a szövegbuborék ikonra kattintva megnyithatod a szöveges csevegés ablakát, ahol jelezheted a tanárnak, ha szólni szeretnél. Akkor kapcsold be a mikrofonod, ha tanárod felszólított.

A videochat alatt egyszerre négy kép látható, méghozzá mindig az a négy, aki utoljára hozzászólt az órához. Ha elkezdesz beszélni, akkor a többieknek megjelenik a te képed. A saját képedet folyamatosan láthatod a jobb alsó sarokban, kis méretben.

Főbb menüpontok, funkciók

Tevékenység: itt láthatóak azok az eseményeket, amik érintik a tanulót. Például ha megemlítették, vagy ha válaszoltak egy bejegyzésére.
Csevegés: privát, csapaton kívüli üzenetküldésre is van lehetőség két vagy több felhasználó között. A szöveges csevegés mellett itt is lehetőség van videobeszélgetésre, hanghívásra is.
Feladatok: az egyes csoportokban kapott feladatok láthatóak itt egy helyen.
Naptár: itt találhatóak a feladatok határidői, az előre beütemezett videohívások és más események.

(Forrás: www.jedlik.hu)