A működés rendje: nyitva tartás, tanulók fogadása, felügyelete,
vezetők intézményben való benntartózkodásának rendje

Nyitva tartás:
Az iskola szorgalmi időben hétfőtől péntekig reggel 6 órától 21 óráig tart nyitva. Az iskola szombaton, vasárnap és munkaszüneti napokon zárva van. Rendezvények esetén a nyitva tartásra, valamint a szokásos nyitvatartási rendtől való eltérésre a Soroksári Intézményellátó Központtal való egyeztetést követően az igazgató ad engedélyt.

Tanulók fogadása, ügyeletek:
A reggeli ügyelet legkorábban 6:45-kor kezdődik és 7:30-ig tart.
A tanítás kezdete 8:00 óra. A tanítási óra 45 perces. A szünetek idejét, valamint rendjét a házirend határozza meg.
A folyosókon 7:30-tól a tanítás kezdetéig, valamint az óraközi szünetekben tanári felügyelet működik.
Csak ebédelős tanulók részére külön tanári ügyelet szervezhető.

Ideje: tanítás befejezésétől 13:35-ig tart.
Szülő bármikor elviheti a gyermekét.

A tanítási idő végén a tanulók távoznak az iskolából, ha rendelkeznek egy írásos engedéllyel, vagy a szülő kíséri haza. A tanuló 16:00 óra előtt akkor távozhat az iskolából, ha azt év elején az igazgatónál kezdeményezte. A szülő írásos kérelmére, az osztályfőnök javaslatára, az igazgató egy határozat formájában engedélyezi a távozást.
A tanuló tanítási idő alatt csak az osztályfőnök, távollétében az igazgatóhelyettes írásos engedélyével hagyhatja el az iskolát. Felügyelet nélkül a tanítás befejezése után tanuló nem tartózkodhat az iskolában!
Az iskola a tanítási szünetekben az ügyeleti rend szerint tart nyitva.

Vezetők intézményben való tartózkodásának rendje:
Az iskola nyitvatartási idején belül reggel 7:30 és délután 16:30 óra között az igazgató és helyettesei közül egy vezetőnek az iskolában kell tartózkodnia.

Egyéb intézkedések:
A reggeli nyitva tartás kezdetétől a vezető beérkezéséig az ügyeletre beosztott pedagógus jogosult és köteles az intézmény működési körében szükségessé váló halaszthatatlan intézkedések megtételére. A 16:30-kor távozó vezető után a szervezett foglalkozást tartó pedagógus tartozik felelősséggel az intézmény rendjéért.